| YouDontKnow a întrebat:

Salutare, vineri mă apuc de sală, pentru că vreau să slăbesc, dar ce trebuie să fac la sală, ce dietă pot să țin și tot așa? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| ArmyCaptain28 a răspuns:

La sala vei face diferite exercitii in functie de nevoile tale (pentru slabit poti insista mai mult pe exercitii cardio si pe banda de alergat). Referindu-ne la dieta, nu trebuie neaparat sa tii o dieta stricta, ca sa slabesti este suficient sa ai o alimentatie mai echilibrata, mai sanatoasa si bineinteles sa eviti dulciurile, bauturile alcoolice, sucurile, prajelile, grasimile, mancarea de la Fast Food. Teoretic vorbind, ca sa slabesti trebuie sa te afli intr-un deficit caloric, asta insemnand ca trebuie sa mananci sub 2000 de calorii pe zi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ArmyCaptain28):

De ce sa evite grasimile? Grasimile sanatoase sunt importante in procesul de slabire (si pentru sanatate).

| ArmyCaptain28 a răspuns (pentru Cosmin86):

Corect, nu am fost eu suficient de explicit in acea parte a raspunsurilor. M-am referit la grasimile consumate in cantitati mari care sunt daunatoare pentru organism precum cele din Fast Food sau chiar grasimea de porc consumata in cantitati mari si prajita. Grasimile naturale precum nucile sunt binevenite.

| RAY a răspuns (pentru ArmyCaptain28):

In fapt grasimile cele mai rele sunt cele care deriva din carbohidrati, acele grasimi pot provoca infart cardiac

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cate kg ai? inaltime? iti fac un program complet, dieta + cat sa faci sport +deficit caloric, asteptari etc

| YouDontKnow explică (pentru RAY):

1,62 73kg.

| RAY a răspuns (pentru YouDontKnow):

Nu ai scris genul, varsta