| RevolutionX a întrebat:

Salutari,am si eu o intrebare legata de modul de administrare al suplimentului nutritiv pe care l-am achiztionat.
Am vazut pe internet diferite discutii in care se zicea ca trebuie sa iau 2g de proteina pe kg. Daca eu am 66 de kg ar trebui sa iau 132 de g de proteina (praf)? Voi cum luati proteinele?
Cupa pe care am primit-o are 30g.Asta inseamna ca trebuie sa iau 4 cupe intr-o portie?

Răspuns Câştigător
| SiLaS a răspuns:

Doamneee....Deci tu trebuie sa consumi zilnic 2g proteine/kg corp deci la finalul zile trebuie sa fi consumat dealungul zilei 132g de proteine din alimentatie si din supliment.Tu ai innebunit? Trebuie sa iei o singura cupa pe zi dupa antrenament sau dimineata, maxim 2 dar te-as sfatui sa nu faci exces din asa ceva.

| RevolutionX explică (pentru SiLaS):

Dupa ce am pus intrebarea mi-am dat seama ca pe zi trebuie sa iau 132g de proteina.laughing mersi pentru raspunswinking

| SiLaS a răspuns (pentru RevolutionX):

Nu ai pentru ce!

| Cosmin86 a răspuns (pentru RevolutionX):

Bine ca n-ai bagat toata cutia pe gat dupa ce ai pus intrebarea rolling on the floor

| RevolutionX explică (pentru Cosmin86):

rolling on the floor)