| DanyReyMisteryo619 a întrebat:

Salutari. Sunt baiat, fac 16 ani in noiembrie si cantaresc 91 de KG (nu sunt sigur, acum 2 luni cand am fost la control la doctor aveam 80 de KG, parca mi se pare ca m-am ingrasat cam repede) si din vara as vrea sa merg la sala ca sa slabesc. As vrea sa ajung undeva la 70/65 de KG in aceste 3 luni, credeti ca este posibil? Si daca da, ce ar trebui sa fac mai exact la sala (ce sa folosesc) si cate zile pe saptamana pentru a ajunge la greutatea dorita? Tin sa va spun ca sunt foarte convins sa o fac si am o ambitie extrem de mare! Multumesc.

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Incepi cu doctorul de familie. Chiar ai luat exagerat de mult in greutate si s-ar putea sa ai o problema de natura endocrinologica. Daca e asa, poti sa faci tu cata sala vrei, ca nu scapi de greutate. Incepi de la doctor si abia daca nu ai alta problema incepi sa te ocupi de regim si de sala. Impune-ti un obiectiv mai putin ambitios ca sa nu ti se lase pielea, doar 3-4 kg. in fiecare luna.