| anonim_4396 a întrebat:

Salutari TPU as dori sa merg la sala am 16 ani 178 cm, 83 kg ...eu pentru merge ff des la sala dar din cate am inteles nu-i bine sa mergi 7 din 7, daca mi-ati putea recomanda nsite programe, ....si cam in cat timp pot sa ma astept sa vad rezultatele

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Luni:piept
Marti:biceps, triceps si antebrat
Miercuri:abdomen
Joi:spate, trapez si umeri
Vineri:picioare si lombari

In 3 luni vor aparea primele rezultate.Sa ai grija la alimentatie(bogata in proteine) si poti incerca si ceva suplimente daca vrei dar sa fie de calitate.

5 răspunsuri:
| SimionAlexandru a răspuns:

Cu totii avem o limita, dar nu la acelasi nivel. Esti liber sa faci sala oricand doresti, si oricat doresti. Cel mai bine, e sa mergi la sala in genul : Luni mergi, Marti nu, Miercuri mergi, Joi nu, Vineri mergi...
Iar in weekend, ar fi cool niste alergare, si antrenament acasa.

| Sh4Dow a răspuns:

Pai poti merge in fiecare zi... dar sa nu antrenezi aceeasi grupa de muschi in fiecare zi. antrenezi grupe diferite, si ar fi foarte bine daca ai face de 2 ori pe saptamana HIIT(pentru abdomen big grin.)

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Luni-piept + triceps
marti-picioare+abdomen
miercuri spate+biceps
joi-pauza
vineri-umeri+antebrat
sambata, duminica pauza
Mareste consumul de carne, oua, lactate, intr-un cuvant proteine. Dupa 2 3 luni apar si rezultatele.

| ionut199701 a răspuns:

Multumesc pentru sfaturi