| KeNNT3D a întrebat:

Salute TPU. O intrebare, am 16 ani, 67-68 kg, si putina burta imd mi se vede abdomenu, oare are ceva Daca fac 25-30 cardio dupa antrenament? Nu scade masa musculara nici dupa ce am facut abdomenul nu? Ofer funda!

4 răspunsuri:
| DrMundo a răspuns:

Nu are cum sa iti scada masa musculara ba chiar din contra iti poate creste la muschii care ii folosesti, iti recomand sa faci cardio zilnic si cate 60 minute chiar... dar bineinteles nu stiu ce antremanente faci, dar da. fa cardio este foarte util

| KeNNT3D explică (pentru DrMundo):

Salute. Fac cate 1 grupa pe zi. Azi spate Maine abdomen, etc.

| hgcl a răspuns:

Ca sa pierzi din masa musculara ai 2 obtiuni:
-deficit calori
-fara sala
Deci da, poti sa faci linistit. Dar nu din prima 30 de minute, treptat in prima saptaman 15 minute si cresti cu 5 minuete la 3, 4, 5 zile cum vrei tu. Daca esti mezomorf si ai si o dieta pusa la punct o sa fie usor, fiindca mezomorful raspunde bine la orice tip de antrenament.

| KeNNT3D explică (pentru hgcl):

OK merci, sunt endomorf.