| Mii_Ca_1990 a întrebat:

Sar coarda aproape zilnic 3 zile da si 1 zi nu, asa in continuare, cam 300 de sărituri deocamdată, atâtea pot sa fac, ar mai trebui sa fac ceva ex. pentru a scapă de grăsimea de pe abdomen? In rest mananc mai sănătos, mananc multa omleta si salata mai mananc + carne de pui, e bine?

6 răspunsuri:
| CLCQ a răspuns:

Nu stiu cat de mult ajuta sariturile cu coarda la grasimea de pe abdomen. Cred ca mai bine ai incerca o grupa de exercitii exact pentru grupa musculara respectiva (pentru abdomen). Cat despre alimentatie, incearca sa intrebi si un nutritionist.

| darrio2007 a răspuns:

Sariturile cu coarda nu au efect asupra grasimii de pe abdomen.Ai nevoie de flotari.

| KillaNoFilla a răspuns:

Sper sa intelegi o data...
Cand slabesti, slabesti de peste tot nu doar de pe abdomen.
Saritura cu coarda este foarte buna pentru dat jos kilogramele in plus.
Daca faci abdomene o sa-ti lucrezi muschi din acea zona dar nu inseamna ca o sa slabesti doar acolo.
Chiar si curatenia prin casa te ajuta sa slabesti pentru ca faci multa miscare.

DAR deageaba faci toate acestea daca mananci mai mult de 2500 calori pe zi

Presupun ca esti fata si ai in jur de 14-18 ani, chiar si facand miscare nu ai voie sa mananci mai mult de 2500 calori ca sa slabesti.
Vezi pe ambalajele produselor cate calori au la 100 g.

Produse grase sunt:cartofi prajiti,untul,tot ce tine de branzeturi,grasimea(evident),pielea de pe carne,carnea de porc(putin),fainoasele(au multe calori)
La polul opus sunt:fructe,legume, peste, carnea de pui, oul, laptele(la mijloc).
Ideea e ca poti sa mananci ce vrei atat timp cat nu depasesti calorile.

| K0sti a răspuns (pentru darrio2007):

Flotari? Pai nu vrea sa faca muschi la maini si nici la pectorali (țâțe)! laughing

| Mii_Ca_1990 explică:

Intreb pe dracu. multumesc!

| Mii_Ca_1990 explică:

Pai spune tu ce exerciti sti. eu intreb sa aflu alt raspuns. cu altceva daca ce am spus eu nu ajuta pe masura.