| anonim_4396 a întrebat:

Sariturile cu coarda ma pot ajuta sa slabesc?

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Da. insa trebuie sa faci o gramada de sarituri.

| ɹαℓυ a răspuns:

Slabesti, dar foarte greu. Nu recomand.

| AKARA0 a răspuns:

Nu slabesti

| DomnulKat a răspuns:

Normal.

| Master96 a răspuns:

Nu aș alege varianta aceasta pentru a slăbii, deoarece in aprox. 10 de minute de sărit coarda in continuu arzi aprox. 137 de calorii...iar pentru a slabi 1 kg ai nevoie sa arzi aprox. 8000 de kilocalorii...adica
1 kilocalorie = 1.000 calorii
...nu e prea eficienta metoda aceasta!
Iti dau un sfat: Fugi cam 20 de minute pe zi...nu foarte repede si scapi de vreo 600 de calorii!

| Margareta24 a răspuns:

Nu sunt convinsa, dar stiu o reteta eficienta. Dieta se numeste Afrodita, deci trebuie sa maninci zilnic doar castraveti si brinza moale.winking