| Balantines a întrebat:

Se merită să dau bani pe suplimente pentru creștere în înălțime? Și dacă da trebuie să fac sport altfel mă îngraș? DAU FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| Andrei1496 a răspuns:

Eu am facut fotbal ca sport. Am fost portar. Si am crescut in inaltime inca de la 11 ani. La 13 ani aveam deja 1, 65 si undeva pe la 16 ani aproape 1, 80.
Eu zic sa te apuci de un sport, care sa te ajute sa cresti in inaltime: inot, volei, fotbal.
Eu astea le-am practicat(inot si fotbal ca performanta si volei mai jucam cu prietenii la o sala) si astea m-au ajutat sa cresc in inaltime.
Nu exista suplimente de crestere, iar daca ar exista ti-ai strica sanatatea doar pentru ceva centimetri. Nu merita.
Concluzie: sportul te ajuta sa cresti in inaltime.
Bafta!

| RAY a răspuns (pentru Andrei1496):

Concluzia nu ai trecut pe la ora de biologie, ai crescut pentru ca era normal sa cresti si daca steai in pat tot cresteai, sportul nu creste in inaltime pentru ca e mostenita genetic

| Andrei1496 a răspuns (pentru RAY):

Adevarat ce zici.dar eu m-am referit strict la faptul ca nu e bine sa iei proteine sau mai stiu eu ce ca sa cresti in inaltime, ci la faptul ca sportul te poate ajuta..acuma ca vrea sa practice sau nu, nu e decizia mea
Eu i-am sugerat doar sa nu ia suplimente happy

| RAY a răspuns (pentru Andrei1496):

Fara proteine nu poate exista viata pe pamant sti asta? voi acolo la ora de biologie ce faceti? care este rolul proteinelor de ce este asa important pentru viata?

| Andrei1496 a răspuns (pentru RAY):

Tu mai citeste inca o data intrebarea.el intreba de suplimente! ...proteine gasesti si in alimente, nu numai in suplimente happy. Cele mai multe proteine ti le iei din carne happy.Nu iti trebuie suplimente dinalea de iau aia care fac culturism sau trag de fiare pentru a creste inaltimea
O alimentatie sanatoasa si corespunzatoare+ un sport pe langa te ajuta sa cresti in inaltime.zic din proprie experienta si din experienta altor prieteni care au lasat suplimentele si au trecut pe cai naturale happy
Seara faina!

| RAY a răspuns (pentru Andrei1496):

La fel spun si eu

8 răspunsuri:
| Endo05 a răspuns:

Nu exista suplimente pentru cresterea in inaltime.Scoateti din cap prostiile pe care le-ai auzit cum ca prin suplimentul minune cresti in inaltime, sunt baliverne.Inaltimea este influentata in proportie de 85% de genetic, iar retul de 15 % reprezentandul alimentatia, odihna si sportul.Nu stiu cati ani ai ca sa-ti spun daca mai ai sanse sa cresti dar e cel mai bine sa te multumesti cu cea ai.Succes!

| Balantines explică (pentru Endo05):

16 ani și 9 luni

| NGNPTtpu a răspuns:

Nu merita, dar ai putea sa ta apuci de inot fiindca este sportul in care cresti cel mai repede si evident slabesti.