| LizziKei a întrebat:

Se poate de consumat apa gazoasa dupa ce alergi?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Dupa da, ca orice altceva, inainte nu. Pentru ca in timp ce vei alerga, iti va vei sa rigii, si facind-o, ai probleme cu ritml respiratiei, care conteaza cand alergi. Altfel, nu e nici o problema. Dar, decat sa te pui sa alergi deshidratat, mai bine bei, pentru ca dezhidratarea aduce probleme mai serioase decat gazele eliminate de apa cu gauri dupa ce o bei.

| Georgian22 a răspuns:

Bea apa plata. Acum nu stiu ce apa sa-ti spun pentru ca eu am un vecin care incarca apa la canal in curte si o da la firme ca apa plata.

| Kogaion a răspuns (pentru Georgian22):

Majoritatea apelor plate sunt ape de la canal, inclusiv Dorna sau Bucovina. Apa "originala" merge afara.