| SingleForOne a întrebat:

Se practică sportul "muay thai" sau aceste tactici, în general, în sporturile de luptă din România?

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

La noi se practică Mai taci atunci când ceri finanțare pentru sport!

| SingleForOne explică (pentru gabicoo):

Am cerut finanțare pentru sport?
Nu știu la ce te referi... laughing

Răspuns utilizator avertizat
| 120bulevard a răspuns:

Se practica si este foarte benefic, este o arta martiala foarte buna pentru self-defense si disciplina si una dintre cele mai bune arte martiale recunoscute la nivel mondial. Daca incepi sa faci muay thai poti deveni o arma umana, prin calirea tibiilor si a oaselor pumnilor poti aplica lovituri critice, cine va stii ca faci muay thai se va ferii de tine pentru ca iti stiu potentialul si capabilitatile tale de lupta.

| SingleForOne explică (pentru 120bulevard):

Unde se practică în România, mă refer la ringul de luptă?

| 120bulevard a răspuns (pentru SingleForOne):

Muay Thai se practică în mai multe cluburi și săli de sport din România, majoritatea având ringuri de luptă și echipamente specifice. În funcție de locația ta, poți căuta online cluburi de arte marțiale și săli de sport care oferă antrenamente de Muay Thai, iar apoi să contactezi acestea pentru a obține mai multe informații despre disponibilitatea ringurilor de luptă și programul de antrenamente.