| Porcar a întrebat:

Se vor inchide salile de sport in starea de urgenta?

16 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Toate.

| AwGenetix a răspuns (pentru baru):

Da. inclusiv locurile de munca. practic oricum asa va fi. indiferent ce se inchide, inseamna locuri de munca. care inseamna saracie. nu moare lumea de virus, ci moare de foame in casa. buna alegere...

| baru a răspuns (pentru AwGenetix):

Multe lucruri nu depind de noi...suntem prea mici!

| AwGenetix a răspuns (pentru baru):

Cei mici se vor strecura atunci.

| baru a răspuns (pentru AwGenetix):

Lumea, este facuta pentru cei puternici...

| AwGenetix a răspuns (pentru baru):

Nu in cazul unui virus, dar cum spui tu.

Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil sa se limiteze numarul persoanelor in spatii inchise, de exemplu la mai putin de 50 persoane.

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Bula):

La mai mult de 50 persoane!

| Bula a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Asta depinde de numarul imbolnavirilor. Numarul poate fi declarat chiar si la 20 persoane.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In Italia s-a inchis tot mai putin magazinele alimentare si farmaciile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi o masura buna.

| Porcar explică (pentru suntserios):

De ce ar fi o masura buna?

| suntserios a răspuns (pentru Porcar):

Tu nu traiesti in prezent? Nu ai mai citit stirile în ultimele 5 zile?

| Alverto a răspuns:

Da

| oceanoflove a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa inchida anumite spatii pentru o anumita perioada sala, mall-urile, cinemaul, teatrul.

| mariaa100 a răspuns:

Din cate stiu, da