| Brehuescu_Horia_1977 a întrebat:

Sexul sau mai ales masturbarea, afecteaza cu ceva cresterea in masa musculara?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Da, afectează în rău, recomandat e sa te masturbezi sau sa faci sex o data la 7 zile, asta daca vrei sa faci performanță în sport și să îți menții nivelul te testosteron cat mai crescut.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In principiu da, creste nivelul hormonului masculin in timpul vizionari, dar, daca te termini scade, practic e bine sa vezi un scurt clip inainte de culturism, dar fara sa te termini

| JUNNKiE47 a răspuns:

Acestea fiind frecvente pot afecta producția de testosteron, masa musculară crescând mai bine la un nivel crescut de testosteron, hormonul respectiv fiind produs în testicule, privește un videoclip bazat pe acest subiect : https://www.youtube.com/watch?v=AEbfTqCLZrM, există mai multe pe Youtube.