| CarlosAttila a întrebat:

Somnul influențează testosteronul?

Răspuns Câştigător
| Sindbad a răspuns:

Da, daca nu dormi suficient, scade secretia de testosteron.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Somnul influențează foarte multe, dar daca vrei sa til ridici baga genoflexiuni cu greutati, este nr1 la ridicarea testosteronului cel putin asa demonstreaza subiecti supusi testelor https://www.menshealth.com/......y-workout/

| Paul754880338 a răspuns:

Eu as spune ca hormonul de crestere este mai afectat de somn, adica are o secretie semnificativ mai mare in timpul somnului. Tot sistemul hormonal depinde de somn pentru a fi in echilibru.