| Simpatic a întrebat:

Sper ca exista pasionati cat si privitori amatori ca si mine carora le place acest sport chiar si din curiozitate.
In data de 21 noiembrie 2019 incepand cu ora 20:00 se va desfasura la Iasi o gala de k1 organizator fiind Catalin Morosanu.
In main-eventul galei se vor confrunta Tolea Ciumac si Florin Rambo Lambagiu (nu radeti de numele lui ).
Cine credeti ca va castiga si de ce? Nu uitati ca se va lupta pe reguli de k1 si nu mma asa cum ii place lui Tolea.
Meciul va fi de tip open adica cu diferenta de greutate, Tolea avand mai mult cu +20 kg decat adeversarul sau, in schimb adversarul sau este mult mai tanar decat tolea.
Ii da Rambo bataie lui Tolea? Nu de alta dar Tolea este putin cam increzut si de obicei increzutii in ring o patesc, pare ca-i loveste karma.

https://www.youtube.com/watch?v=HJTVZpcrdAE

9 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Nu am accesat linkul.
Eu as zice ca o sa castige Lambagiu. In primul rand pentru ca vorbim de reguli de kickboxing (poti sa urmaresti meciul lui Tolea cu Bohotici si iti dai seama ca nu e in avantajul lui stilul asta de lupta) si in al doilea rand pentru ca acele kg in plus cred ca vor reprezenta un dezavantaj la varsta si la conditia lui fizica (prin comparatie cu a altor sportivi). A mai fost un meci de tip open in galele Dynamite (Bogdan Nastase si Freddy El Gigante) si a pierdut cel mai greu...bine, si diferenta era mult mai mare, ce-i drept. Oricum, treaba ca e increzut sau nu e irelevanta. Se gasesc exemple de "increzuti" mai mari fara infrangere. happy

| Simpatic explică (pentru AnastasiaK):

Si eu tot pe Rambo as paria ca va castiga.
Mai rar femei pasionate de kickbox.
Foarte bune argumentele.
Am vazut meciul ciobanului Nastase vs. freddy el gigante.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Simpatic):

Eh, meciul asta nu prea ma pasioneaza. Nu-mi place nici stilul lui Tolea, nici al lui Rambo. O sa ma uit la gala pentru meciul lui Nastase, al lui Alex Filip si al lui Ristea. In rest, astept sa-l vad pe Benny pe 22 si sunt convinsa ca va fi mult mai interesant happy

P.s. Mai sunt si pe 29 nov si 1 dec gale. E aglomerata perioada asta laughing

| Simpatic explică (pentru AnastasiaK):

Scuze ca ma duc in off-topic, cum crezi ca as putea sa ma motivez sa merg la serviciu, sa fac si sala si sa ma inscriu la kickbox? mentionez ca kickbox la clubul la care doresc sa merg se face de 3 ori pe saptamana. NU zic ca este imposibil doar ca e destul de aglomerat sa merg la servici si sala cum fac in prezent iar de 3 ori pe saptamana la kickbox la antrenamente. ceva idee daca se poate, am vazut pe un topic ceva ca esti practicanta de kickbox...

| AnastasiaK a răspuns (pentru Simpatic):

Asta e o intrebare grea...eu fac pentru ca imi place si imi place extrem de mult. Nu am nevoie sa ma motivez sa merg la sala, pur si simplu acolo vreau si acolo imi place sa fiu. Tot ce pot sa iti spun e ca majoritatea luptatorilor din Romania au si job (nu e tara in care sa te poti intretine doar din sportul asta) si totusi reusesc sa faca sala dimineata si sa fie prezenti la antrenamente seara, de 5 ori pe saptamana (cate 2h), nu doar de 3 ori. Deci poti sa te gandesti: daca altii pot, tu de ce n-ai putea? De ce ar fi ei mai buni decat tine?

| Simpatic explică (pentru AnastasiaK):

happy

| Simpatic explică (pentru AnastasiaK):

Cata dreptate am avut si eu si tu, ce bataie rusinoasa a luat tolea, adevarat si cu degetul de la picior rupt in timpul meciului, dar ca si tehnica praf!

| AnastasiaK a răspuns (pentru Simpatic):

A avut mare tehnica: sprijinirea de adversar in timpul meciului laughing Daca nu facea asta, era pe jos din prima repriza... Iar degetul la picior crede-ma ca nu se simte in timpul meciului cand sunt incalziti si e toata adrenalina aia. Oricum, dezamagitor pentru un main event zic eu.

Live in cateva ore, daca te intereseaza: https://youtu.be/tiZLRxJKEKM

| Simpatic explică (pentru AnastasiaK):

Deci acum imi dau seama ca in mma nu ai nevoie de tehnica, decat cea de la solwinking