| AvalohAlyn a întrebat:

Sportul iti da energie? Chiar si facutul la bicicleta medicinala? Ce beneficii iti aduce pedalatul la bicicleta medicinala?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum ceva sa isi dea energie daca tu pierzi energie? fizica nu ai facut la scoala? sportul determina organismul sa arda mai mult, creste rata metabolica dar nu mult desi e bine sa facem ceva toata ziua, mers pe jos 4, 5 ore pe zi, curatenie etc
degeaba dam o ora pe bicicleta apoi stam, organismul nostru e facut sa facem 10 ore de efort pe zi

| 1231242 a răspuns:

Sportul te face sa pierzi energie,nu iti da energie, ei bine te ajuta sa iti mentii musculatura, si dupa ani de zile, e posibil sa ti-o si dezvolti. Daca ma intrebi de ce dupa ani de zile, ei bine practic executi aceeasi miscare in continuu, pe de alta parte anduranta este crescuta daca ajungi de ex sa pedalezi 2-3 ore fara oprire.

| Otto19 a răspuns:

Da, Da, Pai slabesti, faci gambe destul de puternice si multe altele iti recomand;; continua,,