| devil2279 a întrebat:

Spuneti-mi un program de tras la fiare de luni pana vineri si cum sa trag? De exemplu eu fac asa : luni biceps triceps, marti umeri gat, miercuri spate,antebrat (biceps,triceps ) joi : piept ( biceps, triceps etc. ) Vineri : picioare dar si celelalte grupe. Si fac in serii fiecare exercitiu pana la epuizare de fiecare data. E bine asa?
E mai bine cum fac eu sau sa trag in fiecare zi toate grupele? E bine pana la epuizare? (pentru a creste forta ).

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E haotic antrenamentul tau, schimba-l, lucreaza 1 grupa / saptamana.

Du-te de 3-4 ori la sala pe sapt, maxim 2 grupe pe antrenament.

| cristi1505 a răspuns:

Nu vei capata forta ci doar rezistenta.Nu vei capata nici masa musculara! Tu lucrezi haotic la sala! Nu se face asa! Fii atent:
Luni:piept
Marti:abdomen
Miercuri:Spate, umeri si trapez(nu se numeste gat ci trapez)
Joi:picioare
Vineri:Biceps, triceps, antebrat

Pentru forta si masa musculara faci 10-12 repetari(maxim) pe o serie cu o greutate care iti permite acest lucru si care nu te lasa sa sari de 12 repetari.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi1505 a răspuns (pentru devil2279):

Ca sa obti forta trebuie sa faci 10-12 repetari pe serie cu o fgreutate care nu iti permite sa sari de 12 repetari.Vei obtine si forta si masa musculara!

| hibrid112 a răspuns:

Nu! nu e bine incerka sa faci luni : piept biceps marti pauza miercuri spate triceps, antebrat eventual joi pauza, vineri: umeri trapez, si sambata picioare.E gresit sa faci de mai multe ori pe sapt aceleasi grupe si daca faci c aun disperat nai niciun rezultat muschiu creste in timpul odihnei nu in timpul antrenamentului!happy

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Luni-piept+triceps 4x serii repetari intre 6-8
Marti-picioare+abdomen
Miercuri-spate+biceps
joi-pauza
vineri-umeri+antebrat
sambata, duminica pauza

| Veleno1 a răspuns:

Doamne,ai intrat in supraantrenament, sper sa iesi cat mai curand.