| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cat dureaza un meci de volei si cat pot tine prelungirile?happyhappy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La volei nu exista un timp de joc fix, meciurile se pot termina mai repede ori mai tarziu in functie de diferentele dintre echipe, respectiv se pot termina 3-0, caz in care se termina mai repede si se pot termina 3-2, caz in care sunt mai lungi. De asemenea timpul depinde si de durata fiecarui set. Este similar cu tenisul de camp sau cel de masa. Numai bine!

| mikynelu a răspuns:

Meciurile de volei se joaca pana cand o echippa castiga 3 seturi din 5...adica de 3 ori sa ajunga la 25 de mingi castigate.

| mikynelu a răspuns (pentru mikynelu):

Deci.se joaca 3 seturi din 5.adica primul la 3. un set se castiga cand o echipa castiga 25 de mingi.asadar poate fi 25-4 sau 25-23.in functie de asta dureaza un meci de volei.