| ionutz4mai a întrebat:

Stiti cumva cate echipe se vor califica in Europa League la sfarsitul anului in Romania?

Răspuns Câştigător
| Dinuuu a răspuns:

6 echipe se califica in europa, primele 5 si castigatoarea cupei, 2 se califica in ucl, deci 4 in europa league(cel putin asa a fost anul trecut, acum mi se pare ca ne-a scazut grav coeficentul, dar parca tot 6 merg numai ca nu o sa avem echipa direct in grupele ucl)

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Vom afla raspunsul peste o saptamana si jumatate cand Vasluiul joaca la Zurich iar Steaua joaca acasa cu AEK Larnaca. Cert este ca ambele trebuie sa castige, iar Steaua poate sa nu se califice chiar daca bate, asta doar daca Maccabi Haifa bate pe Schalke. Cert este ca ambele echipe au sanse reale.Rapidul a iesit din cursa din etapa trecuta.

| push2gl a răspuns:

Doar STEAUA sper

| matryko a răspuns:

Pai pentru sezonul 2010-2011 cele care joaca in EL acum Rpaid (scoasa din lupta), Steaua (cea mai buna) si vaslui...pentru la anul echipele de pe locurile 3-5