| 44566555 a întrebat:

Stiu ca am mai pus intrebarea asta, dar nu stiu ce sa cred:
Am un mtb si imi place sa merg cu el pe o roata. Am facut asta o perioada si la aterizare am observat ca acum se aude un sunet ciudat care vine din furca si furca scartaie. Precizez ca mtb costa 1300 de lei, ce pot face, afecteaza aterizarea mersului pe o roata furca unui mtb sau rulmentii?

Răspuns Câştigător
| danbnz a răspuns:

Ti-am raspuns la problema cu scartaitul...
La banii aia nu ai rulmenti, esti pe bile si conuri.
Mai bine zi ce marca si model de bicla ai daca vrei informatii la obiect.

| 44566555 explică (pentru danbnz):

Am un carpat c2753 ranger, mulțumesc mult ca iti dai interesul!

| 44566555 explică (pentru danbnz):

Am un c2753 ranger de la Carpat. Multumes foarte mult pentru interes

| 44566555 explică (pentru danbnz):

Am un Carpat c2753 ranger

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai grija sa nu cumva sa ramai cu furca in mana si sa pupi asfaltul. Se poate rupe.

| Sofer a răspuns:

Pai la aterizare dai socuri in furca.