| georgeee11 a întrebat:

Sunt baiat am 15 ani, 68 de kg si 1.70 inaltime si vreau sa dau jos 6-7 kg si m-am gandit sa iau Fibrobar Forte, merg si la sala marti-joi-sambata iar cand lucrez o grupa musculara fac pana la epuizare adica la ultimile 2 repetari sa ma ajute cineva sa termin, si merg si cu bicicleta aproape in fiecare zi cativa km, mananc cand imi este foame si incerc sa mananc ceva cu putine calorii, dar mai mananc o preajitura ceva dulce din cand in cand... daca o sa contiunui asa o sa ajung sa slabesc macar 2 kg pe luna? Multumesc

3 răspunsuri:
| diavolitadulce a răspuns:

Uite aici solutia. minunat faptul ca te duci la sala si eu fac mai multe categorii de fitnes. sunt mai marunta decat tine cu 10 cm si am 40 km, 13 ani. este bine ca iti place sportul uite aici solutia sa slabesti 2 kg din prima saptamana. tine dieta asta. nu este foarte costisitoare in privinta banilor
luni:fructe
marti legume
miercuri peste
joi: lactate
vineri carne
sambata :oua
duminica: alegi una din optiunile de mai sus. evita painea. cand ai pofta de ceva mananca dar nu foarte mult. alimentele nu trebuie sa fie prajite ci fierte sau fripte. si in plus poti manca pe saturate. respecta orele la care mananci si nu manca dupa ora 18. in ritmul asta in 2 luni ajungi la greutatea ideala si vei atrage fetele intr-un mod uimitor. succes. sper ca te-am ajutat. funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru diavolitadulce):

O zi intreaga dora fructe si una doar legume? E una din cele mai cretine diete de care am auzit. E geniala pentru a-ti strica sanatatea si a te ingrasa la loc dupa, fructele fermenteaza, nu poti manca o zi doar fructe, de fapt nici macar o masa nu ar trebui inlocuita cu fructe.

Cine e "geniul" care ti-a dat tampenia aia de dieta?

| diavolitadulce a răspuns (pentru Cosmin86):

Un medic si merge incredibil chiar daca este greu de crezut. o matusa de-a mea a fost la un specialist si i-a dat dieta asta si merge la modul cel mai serios. si ba da. poti rezista o zi intreaga doar cu fructe sau legume pentru ca poti manca pe saturate. daca nu crezi incearca si tu. sper ca te-am lamurit