| Anablondyi a întrebat:

Sunt bune proteinele din zer pentru slabire /striere? Si cum se administreaza

Răspuns Câştigător
| ubox7007 a răspuns:

Usor nu te infuria tongue In opinia mea jignesti fara sa te gandesti mult inainte la ceea ce faci, cel mai probabil nici tie nu iti place cand cineva se ia de ceea ce crezi tu si te mai si jigneste doar pentru ca el crede altceva.

16 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Daca intrebi daca proteinele din zer sunt bune si zici ca esti la definire, chiar nu prea cred ca ai ce defini.Slabire? Poftim? Spune mai exact ce vrei sa faci.

| Anablondyi explică (pentru bogz):

Sa definesc muschii sa ma striez

| bogz a răspuns (pentru Anablondyi):

Intrebare e daca ai ce defini, de cat timp faci sport? Ai luat ceva pentru masa? Cate kg ai?

| Anablondyi explică (pentru bogz):

Am 21 de ani fac sport de la 4 ani.58 kg. Am un strat de grasime pe mine..si asta pentru ca o perioada am mancat numai prostii..trebuie sa imi reglez aportul de proteine cumva.si sa ma striez.ar trebui sa ajung la 53 kg.dar nu ma pun eu sa mananc salate sau un mar pe zi ca nu sunt balerina. vreau sa ma striez in alt mod

| bogz a răspuns (pentru Anablondyi):

Nu te ajuta proteinele din zer pentru ce vrei tu si sala sa nu-mi spui ca faci de la 4 ani. Exista suplimente pentru definire:fat burners.
http://www.megaproteine.ro/Slabit-si-arderea-grasimilor/
Daca nu iti ajung alea, mai sunt si astea:http://www.naturalplus.ro/arzatoare-de-grasimi
Daca esti fata nu iti recomand asa, presupun ca vrei sa arati bine si sa nu fii o anorexica. Sfatul meu este sa mergi la sala, sa ai o alimentatie echilibrata si sa nu uiti sa faci un exercitiu foarte important:squat.

| Anablondyi explică (pentru bogz):

Tenis fac de la 4 ani.sala de cativa ani dar doar pentru mentinere la un nivel intermediar sa spun pentru o fata si nu am mers constant la sala zi de zi.iau l-carnitina dar voiam sa iau si o pudra proteica pentru dupa antrenament

| bogz a răspuns (pentru Anablondyi):

Iti trebuie un concentrat proteic.Si da e bun unul cu zer.
http://www.megaproteine.ro/Proteine/

| Goldenboy97 a răspuns:

Da, sunt.
Pentru a slabi se merge pe proteine (indiferent de sursa: zer, carne, lactate, seminte, etc) si legume cu un continut caloric mic (salate, spanac, brocoli, rosii, castraveti, etc)
Nu-ti imagina ca daca iei proteina din zer slabesti laughing
Pentru slabit, trebuie sa fi in deficit caloric.

| ubox7007 a răspuns:

Pai da, sunt bune pentru orice, depinde de cate proteine ai nevoie, ma gandesc ca tu vr sa te definesti (din ce am citit mai jos, app nu il lua in seama pe bogz, uitate la poza lui de profil, un gras la care ii plateste tacso niste femei sa stea langa el). Deci daca nu ai nevoie de mai multe proteine decat iti poti lua din mancare, nu ai nevoie de proteine, baza e mancare. Numarul de proteine necesare il stabilesti dupa cata masa musculara ai daca ai putina ia vreo 50g de proteine (adica doua pulpe sau 2 conserve cu sardine la 3 lei) si ai proteine, carbohidrati ii iei foarte usor din orez, paste, legume. Te mai interesezi sa iti asiguri din legumele pe care le mananci ca iti iei vitamina c din plin si in rest na, mananca oua dimineata, cate simti ca ai nevoie si nu manca seara.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru ubox7007):

Cea mai mare prostie sa nu mananci seara.

| ubox7007 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Nu scrie nicaieri ca este "cea mai mare prostie" dar fiecare cum considera pana la urma happy Si acuma depinde ce intelege fiecare prin seara tongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru ubox7007):

Ba scrie, uite aici :
http://www.cristianmargarit.ro/2009/12/dieta/ce-mananc-seara

Citez : "Cea mai simpla si stupida metoda de slabire spune sa "nu mai mananci dupa ora X" sau "sa nu mai mananci seara"."

| ubox7007 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pff laughing cum zici tu, pana la urma tot depinde de fiecare cum vrea sa faca.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ubox7007):

Normal, e dreptul fiecaruia sa fie RETARDAT si sa nu manance seara

| ubox7007 a răspuns (pentru Cosmin86):

Usor nu te infuria tongue In opinia mea jignesti fara sa te gandesti mult inainte la ceea ce faci, cel mai probabil nici tie nu iti place cand cineva se ia de ceea ce crezi tu si te mai si jigneste doar pentru ca el crede altceva.

| Joker11 a răspuns:

Sa definesc muschii sa ma striez...

| Joker11 a răspuns:

Sunt bune pentru slabit.