| IonCucu a întrebat:

Sunt Endomorf, ma pot antrena asa ca sa fiu Mezomorf? Apropo, ma antrenez la sala deja 4 luni

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Cum ai ajuns tu la concluzia ca esti endomorf? in urma la ce criterii? lasa prostiile spuse de astia, tipul somatic il poti influenta, dar nu il poti schimba in totalitate. si il poti schimba destul.
eu in ianuarie aveam 1.73 si 54 kg, in urma testelor eram ectomorf cu putine influente mezo. acum am 1.73 si 73 kg, mi s-au ingrosat incheieturile, oasele, si problemele de crestere/pierdere in greutate le-am inlaturat cat am putut. schimband metabolismul, poti schimba tipul somatic, dar trasaturile de baza nu ai ce sa le faci. eu castig in greutate extrem de greu, caracteristica ectomorfa, dar am reusit 19 kg in 10 luni.

3 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Este imposibil

| MassEffect a răspuns:

Salut nu te poti face Mezomorf dar poti sa slabesti facand aerobic dupacare sa tragi tare la sala si intr-un final o sa ajungi cam cum e John Cena. Mult succes.

| ANTECUME a răspuns:

Ectomorful, mezomorful, respectiv endomorful sunt tipuri somatice, care nu se pot modifica dupa cum doreste oricine.
Pentru detalii suplimentare: http://antrenorulmeupersonal.ro/......e-sa-stii/