| NUUSTIU a întrebat:

Sunt fata am 1, 73 si 52 de kg si vreau sa stiu ce trebuie sa mananc avand in vedere ca nu vreau sa slabesc doar sa am abdomen si fund mai bombat. Vreau sa stiu exact ce trebuie sa mananc si de cate ori pe zi.Multumesc.

11 răspunsuri:
| ViseInCeata a răspuns:

Din cate stiu eu pentru asa ceva trebuie sa faci sport.
Uite un video: https://www.youtube.com/watch?v=U4osoVXJMgA

| Hieer a răspuns:

laughing Trebuie sa faci sport pentru a avea un corp frumos si bine definit. Pe langa sport, desigur..ca trebuie sa ai si o alimentatie ok.
Pentru fund poti sa faci squats. De exemplu..incepi cu 50 si treptat pui 5 sau 10/zi. Iar pentru abdomen trebuie sa faci abdomene. Sunt o multime de programe si videoclipuri pe internet, doar de vointa ai nevoie. happy

Sper ca te-am ajutat!

| Hieer a răspuns (pentru Hieer):

Ah, da, sa stii ca squatsurile sunt foarte bune si o sa ai rezultate foarte bune dupa vreo luna. Le-am incercat.happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hieer):

Adica genuflexiuni, de ce folosesti engleza-romana? ori scrii doar in romana, ori doar in engleza.

si abdomene = cele mai proaste pentru abdomen. Exercitii mult mai eficiente : ridicari de picioare din atarnat, L-sit, crunch, etc

| Hieer a răspuns (pentru Cosmin86):

laughing
Genoflexiunile sunt pana jos cu picioarele mai apropiate, pe cand squatsurile nu sunt pana jos.winking

Abdomenul este format din mai multu muschi si mai multe grupe, dintre care:
1.Grupa superioara (pentru asta sunt bune abdomenele)winking
2.Grupa inferioara (pentru asta sunt bune ridicarile de picioare)
Si pe langa asta stiu ca mai sunt si muschii abdominali laterali si cei oblici.

Multumesc frumos ca m-ai corectat!winking

| Hieer a răspuns (pentru Cosmin86):

Genuglexiuni*,scuze.

| Hieer a răspuns (pentru Hieer):

Genuflexiuni,lel.

| NUUSTIU explică (pentru Hieer):

Eu am intrebat ce trebuie sa mananc nu ce exercitii sa fac ca asta stiu si eu.

| Hieer a răspuns (pentru NUUSTIU):

Draga mea, trebuie sa mananci cat mai sanatos posibil. happy

| NUUSTIU explică (pentru Hieer):

Credeam ca trebuie sa mananc nesanatos

| Comandar_Diana_1999 a răspuns:

"Fund mai bombat" Lol laughing))) fata cu asta te nasti, daca femeile din familia ta au fundul turtin asa o sa il ai si tu laughing