| lipskissmiss a întrebat:

Sunt fata si vreau sa imi tonifiez corpul, de cat sa imi iau gantere? Am nevoie ca sa fac si squads cu greutati,dar si pentru brate si spate. Am de un kg acum, dar mi se pare foarte putin. Ma gandeam sa imi iau de 2 kg.

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

2-3, 5 maxim in timp.Ar trebui sa-ti fie de ajuns daca faci exercitiile corect si cu o dieta echilibrata.

| Nickname1890 a răspuns:

Este bine sa ai un set de gantere de greutati diferite. Pentru a putea lucra toti muschii. CUm ai spus si tu pentru genoflexiuni 1 sau 2 kg este foarte putin, ai nevoie de minimum 5kg. Pentru biceps sa zicem poate ai nevoie de 2-3 kg. Pentru ridicari laterale la umeri, poate 1.5 ar fi suficient.

Parerea mea este ca ar trebui sa ai o gama mai mare de greutati. Acum cat depinde de tine.