| mvcxzghjjhgfdsjhgf a întrebat:

Sunt fata si vreau sa-mi fac abdomen cu patratele, ce exercitii sa fac? La moment fac abdomeni si pushup.Astept sfaturi

2 răspunsuri:
| Ramina a răspuns:

In primul rand daca ai grasime pe burta abdomenele si flotarile nu te ajuta cu nimic pana nu dai burta jos mai intai, trebuie sa faci cardio ( alergat, exercitii cu sarituri, etc) pana o sa ai abdomenul plat si abia dupa incepi cu exercitii pentru lucrarea masei musculare a abdomenului.Gasesti foarte multe tutoriale cu exercitii pe Youtube.
https://www.youtube.com/watch?v=7w2ch5fkBWI

| Hongu_Simina_1998 a răspuns:

Și eu sunt fată și am mușchi (aproape pătrățele) și eu fac atletism. Le-am obținut prin multe abdomene cu greutăți la piept(aproximativ 10 kg, 30 abdomene, o dată pe zi a câte 6 serii + antrenamente pe care le fac zilnic). Sper că te-am ajutat!♥♥♥