| AnaMaarriiaa a întrebat:

Sunt în deficit caloric la finalul fiecărei zile și cu toate acestea nu slăbesc. De ce?

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Se poate sa ai retentie de apa,si eu am avut,din cauza faptului ca am mancat multa sare,vezi si tu ce manci, vrei sa slabesti, cate kg, varsta, inaltime ai

| AnaMaarriiaa explică (pentru RAY):

17 ani, 160m, 54 kg

| RAY a răspuns (pentru AnaMaarriiaa):

Esti ok

| AnaMaarriiaa explică (pentru RAY):

Dar vreau sa slăbesc

| RAY a răspuns (pentru AnaMaarriiaa):

Maine iti dau o dieta, ok

| animalulferoce a răspuns (pentru AnaMaarriiaa):

Vrei sa ajungi schelet, sau ce?

| AnaMaarriiaa explică (pentru animalulferoce):

Nu. Dar nu înțeleg cum de nu slăbesc având în vedere ca deficitul caloric este esențial.

| animalulferoce a răspuns (pentru AnaMaarriiaa):

Cum dracu sa slabesti la BMI-ul ala? Ar trebui sa faci sala 20 de ore in fiecare zi si sa dormi 4 ore, sau sa faci fasting timp de 3 luni ca sa mai slabesti de unde esti acum.

| AnaMaarriiaa explică (pentru animalulferoce):

Vorbești de parca as avea 30 de kglaughing. La înălțimea mea 54 de kg nu sunt prea puține.

| animalulferoce a răspuns (pentru AnaMaarriiaa):

Sunt foarte putine. Nu ai oase, sau ce?

| aXy99 a răspuns (pentru AnaMaarriiaa):

Mananci prea multi carbohidrati? Ia fa 'low carbs' 2 zile sa vezi cum elimini retentia de apa. Esti deja slaba, e greu sa slabesti din punctul asta.

| ciuciu96 a răspuns (pentru RAY):

Îmi poți da și mie una?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu slabesti, inseaman ca nu esti in deficit caloric. Probabil ca nu iti calculezi corect, sau cerzi ca faci prea mult sport si consumi mai mult decat mananci.
Faptul ca nu slabesti, este dovada clara ca, calculele tale sunt gresite.

| AnastasiaK a răspuns:

Daca nu slabesti, nu esti in deficit caloric. Simplu! Nu e nicio formula secreta. Casca mai bine ochii cand faci calculele.

| gothicbat a răspuns:

Pentru că nu faci sport sau nu mănânci corespunzător, mergi la un nutriționist.

| AnaMaarriiaa explică (pentru gothicbat):

Fac sport, și mănânc destul sănătos.

| gothicbat a răspuns (pentru AnaMaarriiaa):

Consultă un nutriționist atunci.

Răspuns utilizator avertizat