| icssizero a întrebat:

Sunt intr-o echipa de volei si in august urmeaza sa plecam in cantonament. Acolo vom juca si cu alte echipe. Faza e ca eu de cand ma stiu sunt o persoana foarte timida. De fiecare data cand joc, incep sa ma copleseasca emotiile. Stiu ca suna absurd, dar asta e. Cum sa fac sa imi controlez mai bine emotiile? Sa ma concentrez mai mult pe joc, sa fiu mai atenta?

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Incearca sa te motivezi sa te concentrezi pe joc, ai putea eventual sa meditezi inainte de joc, inchide ochii si respira adanc.