| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Sunt la atletism.Luni merg la nationala.Am o febra oribila.Ce sa fac sa scap de ea? Nu pot alerga cu adidasii cu cuie si nici macar fara.Ce medicamente sa iau?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica ai ajuns cu performantele atletice atat de departe si nu ai si tu un medic, un antrenor acolo?

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru suntserios):

Antrenorul mi-a recomandat Diclofenat dar nu prea ma ajuta

| Cosmin86 a răspuns:

E abia joi, iti trece pana luni, stai linistit.

Fa dus cu apa fierbinte.

| RobertMoon a răspuns:

Unguent fleximobil hot.

| Iote a răspuns:

Daca vrei sa participi, mergi acum la medic si ia numai ce iti spune el. Voi sportivii aveti niste interdictii la unele substante.

| DaviDMagnificul a răspuns:

Nu știu dacă te referi la febră (temperatură) sau febră musculară, însă dacă ai ''temperatură'' există o multitudine de medicamente, dar febra musculară o să îți treacă de azi până luni aproximativ în totalitate oricând de oribilă ar fi ea, neexistând medicamente pentru tratarea acesteia.