| MarianDavidar a întrebat:

Sunt la perioada de masa nusculara si merg de 4 ori pe saptamana la sala, în zilele in care merg la sala mananc 3000 calori pentru bulk dar aș vrea să vă întreb câte calorii sa mănânc cand nu merg? Tot 3000?

2 răspunsuri:
| Chitaristul26 a răspuns:

Depinde de greutatea ta, dar in zilele in care nu te antrenezi poti sa mananci 2400-2500, eventual 2700 daca esti mai activ in ziua aia(mergi mai mult pe jos, urci scari etc.)

| Robby_Robert_1996 a răspuns:

Tu decizi câtă masă musculară vrei sa pui și câtă grăsime. 3000 mi se pare exagerat. Măcar mănâncă mai puțin în zilele fără antrenament