| Antonia23K a întrebat:

Sunt persoane aici care merg la sala si au o zi in care fac doar cardio la aparate?

2 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Cardio este recomandat pentru arderea grăsimilor dar și sănătate, să ne punem mușchii in funcțiune, mai ales inima, și iti mărește rezistența fizică la oboseală. Uneori nu părăseam sala pana nu imi arătau aparatele respective că am ars 2000 de calorii in total. Cel mai mult imi plăceau scările rulante, pentru că ardeam grăsimea nedorită de pe talie, dar și mușchi la picioare. Mi se părea chiar mai eficientă decât alergatul.

| Scorillo a răspuns:

Cind am fost eu la sala, in ziua aia am facut un cardio nemaipomenit.
E adevarat era examenul auto dar cred ca e similar.
PS
Mai erau si niste aparate pe acolo, dar nu le-am bagat in seama