| Vegeta07 a întrebat:

Sunt proteine ce ard grasimile?
Si daca da, care sunt?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Vrei sa spui "suplimente", nu?

Ca sunt oameni care spun proteine la orice supliment, chiar si la cele cu ZERO proteine.

| DovleacTurbat a răspuns:

1g proteina = 4 calorii. Proteina este un aminoacid pe care organismul il foloseste pentru repararea si dezvoltarea țesutului muscular. Daca te referi la suplimente care accelereaza arderile poti folosi carnitina. Dar fara o alimentatie adecvata nu o sa faci mari minuni.

| cristi202 a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Carnitina folosesc eu, si, de cateva luni, nu mi s-au ars grasimile, dimpotriva, m-am ingrasat unpic, revenind la greutatea normala, dupa ce un timp am avut-o ceva mai mica. happy
Si mai stiu pe cineva care tot asa, dupa ce a luat carnitina, s-a ingrasat mai bine ca mine. Deci nu stiu cit e de sigura chestia cu arderea grasimilor la carnitina

| DovleacTurbat a răspuns (pentru cristi202):

Nu arde grasimi ci accelereaza metabolismul, un fel de ceai verde. Alimentatia rămâne pe primul plan urmat de sport. Dar acum exista si sansa efectului placebo cand crezi cu tarie ca aceasta carnitina te va ajuta sa slabesti cine stie laughing. Ai grija cu alimentatia daca vrei sa slabesti, baga deficit caloric.

| Alex2o17 a răspuns:

Da,proteinile din soia

| R0byZ00r a răspuns:

1 gram de proteina are 4 calorii, si nu exista, pentru a arde grasimile trebuie sa ai grija la alimentatie ( elimina painea/dulciuri/sucuri), si fa si sport ( sprinturi) de 3 ori pe saptamana.