| catalin199501 a întrebat:

Sunt si eu la sala si tin si regim de slabire imi puteti spune si mi e daca se formeaza ceva daca tin si regim!?

Răspuns Câştigător
| Hukez a răspuns:

Bineinteles ca da, cu un regim alimentar cel mai bine vine perioada de definire. Prin acest lucru ma refer la greutate mica si multe repetari(15-20). Mult succes.

| SiLaS a răspuns (pentru Hukez):

In perioada de definire se face cardio, mai frecventeaza si tu site-urile de profil daca vrei sa te interesezi, cel putin eu niciun culturist nu am vazut sa faca asemenea imbecilitate pentru definire, auzi greutate mica si multe repetarisad

6 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Pai depinde ce alimentatie ai, de unde mama naiba vrei sa stiu eu ce vrei tu sa zici prin regim, da frate detalii mai multe ca nu suntem ghicitori.

| Aretha a răspuns:

Se formeaza ceva doar daca faci sport.Combinatia buna este regim si sport, slabesti si te formezi un sportiv adevarat! laughing

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin regim. Daca vrei sa pui masa nu poti sa si slabesti. Pentru slabit recomand mult cardio( jogging, sprinturi, bicicleta si inot).
Din punct de vedere al alimentatiei, te rog sa imi spui varsta, inaltimea si greutatea sa te pot ajuta.

| Hukez a răspuns:

M-am saturat pana peste cap de "expertii" de pe TPU. Am zis eu ceva de cardio? Fa cardio 1000 de ani ca nu faci musculatura.
Culturismul din Romania este subdezvoltat! Daca o sa faca cu greutate mare, fiind si la inceput, nu va putea executa multe repetari si cu atat mai putin corecte!
El are nevoie de intensitate in antrenament, nu de munca inutila!

| catalin199501 explică:

S au daca imi puteti sa imi spuneti si mie daca aminoacizi aceeia sunt buni de ceva?