| MihaiPavel21 a întrebat:

Sunt un băiat de 18 ani și mi-am cumpărat 2 gantere de 9 kg fiecare... Vreau să știu ce,câte și de câte ori să fac exerciții cu ganterele pentru a îmi crește masa musculară,mai ales bicepsii si tricepsii? 'Menționez că sunt începător, nu am lucrat niciodată cu ganterele, asta e prima dată când lucrez cu ele'

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu sunt reglabile, nu? Bara de tractiuni ai?

| Claudiu566 a răspuns:

Sunt puține 9 kg pentru vârsta ta. Cumpărăti de măcar 20 kg

| debro1 a răspuns:

Pai faci in seturi, un set poate fi de 10-20-30.Intre seturi poti face cate o pauza de cate minute vrei tu, cum crezi ca iti vine mai bine.
Ai aici un video in care poti face aceste exercitii pe langa cele normale de ridicare a ganterelor. https://www.youtube.com/watch?v=y1r9toPQNkM
Dar sa nu uiti ca pozitia corpului si a muschilor trebuie sa fie buna, nu stramba sau in alte feluri, drept.