| Flavius_Stanciu_1996 a întrebat:

Suplimentele cu Proteine de la dechatlon sunt bune?

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Au un nivel ridicat de proteine, comparativ cu multe alte marci de pe piata, aminoacizii adaugati sunt foarte utili. Gustul este bun, nu se formeaza cocoloase, iar ca satietate si efect, isi fac treaba.
Este firma franceza parca, daca nu ma insel. Pretul nu-i chiar mic, pentru cat este in punga. Daca costa 10-20 lei kg, se ridica un semn de intrebare.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De aici o să afli câte ceva despre alimentație, proteine, cum se digeră ele, și despre suplimente alimentare, dacă sunt bune, cât de bune sunt.
http://drcalinmarginean.blogspot.com/p/prezentari-video.html

| HadesSs a răspuns:

Sunt doar mai colorate ambajele si platesti mai mult, nu ai nevoie de asa ceva, ai nevoie de o proteina pura din zer, fara zahari si coloranti un exemplu ai aici:
https://gymbeam.ro/proteine-true-whey-gymbeam.html

| JUNNKiE47 a răspuns:

Personal nu am folosit această firmă pentru suplimente, însă youtuberii din domeniul fitness-ului promovează firmele precum Genius Nutrition sau MyProtein, recomandarea mea este MyProtein în raport calitate-preț.