| anonim_4396 a întrebat:

Teoria spune ca pentru a slabi trebuie sa arzi mai multe calorii decat mananci, pein sport si alte activitati. De exemplu eu mananc pe zi cam 1800 calorii asta inseamna ca trebuie sa ard 1800 calorii ca sa slabesc? sau nu am inteles eu bine.mi se pare ciudat.

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Teoria ta e proasta.
300 calorii arzi cu 1 ora de alergat. cine dracu alearga 6 ore pe zi doar pentru un regim de 1800 calorii? pai eu la 3200 calorii pe zi ce fac? alerg 12 ore?
teoria este alta: tu sa iti mentii greutatea ai nevoie de 1800 calorii, trebuie sa arzi intre 150-300 ca sa ajungi la 1500-1650 calorii cu sport cu tot.
de unde scoti tu teorii tampite ca astea. vrei sa slabesti gasesti cate calorii iti trebuie sa te mentii la greutatea ta si adaugi 1-2 ore de sport. ATAT. stai sa faci teoria chibritului aiurea

| Goldenboy97 a răspuns:

Si in realitate esti blonda?

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa ti se para ciudat? corpul uman prin simpla lui "existenta" si prin activitatile zilnice consuma in jur de 1800 calorii

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, avand in vedere ca doresti sa ramai la o anumita greutate, automat, trebuie sa arzi cloriile in plus, deci ca mamanci trebuie sa arzi, ca se depune ce este in plus. Trebuie sa faci un anumit calcul, in functie de greutatea si varsta ce o ai, si ce trebuie sa ai greutatea la varsta pe care o ai. Cred ca este bine sa consulti mai bine un nutritionist.

| AntrenorFitness a răspuns:

Trebuie sa arzi peste 1800 daca vrei sa slabesti.
http://www.despreculturism.ro/9-reguli-pentru-scaderea-in-greutate.html

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

Sau poti sa mananci mai putin de 1800 calorii si sa arzi mai mult de 1800.