| Alv4r0 a întrebat:

Știe careva cum pot pune doua grame de D.a.a in apa? Având în vedere că nu am primit niciun capac gradat care sa-mi arate că am ajuns la cele două grame, că așa din ochi fara sa cunosc poate pun mai mult decât trebuie.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna. Poate gasesti pe la bucatarie vreun set de linguri de masurare? Unele gospodine folosesc din acestea pentru gatit si sunt foarte utile. Sau poate gasesti prin casa vreun capacel ramas de la medicamente, siropuri de tuse, etc?

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Ce este D.a.a?
Cumperi o seringa gradata din farmacie.