| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva dacă plăcutele de frana rotunde la bicicleta au mărimi diferite?

Răspuns Câştigător
| CosminGK a răspuns:

Mai exact ce brand? Cel mai bine daca te pricepi, le dai jos si te duci la un magazin de biciclete/piese si cauti modelul acela. Nu lua altceva mai bun sau alte forme. Ia exact acele placutr cu care ti au venit franele. Am facut prostia asta la hidraulice, tektro auriga 2 si am stricat un disc plus un etrier de frana.

2 răspunsuri:
| CosminGK a răspuns:

Ce frane mai exact ai? Hidraulice sau mecanice?

| lCupidon a răspuns (pentru CosminGK):

Mecanice

| CosminGK a răspuns (pentru lCupidon):

Mai exact ce brand? Cel mai bine daca te pricepi, le dai jos si te duci la un magazin de biciclete/piese si cauti modelul acela. Nu lua altceva mai bun sau alte forme. Ia exact acele placutr cu care ti au venit franele. Am facut prostia asta la hidraulice, tektro auriga 2 si am stricat un disc plus un etrier de frana.