| neamtzzu a întrebat:

Tot fac abdomene la sala si am observat ca patratelele din partea de sus sunt mai accentuate, fata de ultimele.As cateva exerciti mai complexe care sa lucreze tot abdomenul.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca vrei sa faci patratele cu exercitii lasa-te de sala.

Apuca-te de sah.

Abdomenul se face cu ALIMENTATIE + cardio, nu "abdomene".

Doar copiii mici pampalai fac abdomene pentru patratele ( sau fac abdomene in general... )

| neamtzzu explică (pentru Cosmin86):

Auziti-l pe mister univers in materie de culturism. Ce mai sti si tu ba cap, de te dor gleznele. Oare nu tu l-ai invatat pe Lazar Angelov tot ce stie.Eu am intrebat daca puteti sa imi dati ceva exercitii/sfaturi, nimic mai mult.Ce are daca merg la sala, ma alimentez cum trebuie si fac si abdomene! Taci drecu ca esti pamant!

| Cosmin86 a răspuns (pentru neamtzzu):

Lazar Angelov a zis ca alimentatia conteaza 90 % la abdomen.

Si el nu face abdomene, el face CRUNCH, L-sit, ridicari de picioare din atarnat, aplecari la cabluri si rotiri de trunchi.

Daca tot zici de "lazar angelov", macar documenteaza-te pana la capat ce face.

Continua sa faci "abdomene", ca un copil pampalau si firav.

| neamtzzu explică (pentru Cosmin86):

N-are rost sa ma contrazic cu un par. Fac pariu ca esti unu care stie "tot", dar defatp esti un penal uscat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru neamtzzu):

Sigur, de-aia am 42 in brat si 38 in antebrat. De-aia fac tractiuni cu 30 kg legate de mine.

Vezi si tu profilul meu, am peste 20.000 de raspunsuri in domeniu ( si aici si pe culturism.ro ).

Si REPET : nu era vorba de mine, ci de LAZAR ANGELOV.

Eu i-am urmarit antrenamentele si nutritia, asa ca stiu cum se antreneaza.

Copii mici si firavi, zic ei de Lazar Angelov si nici macar nu s-au uitat ce antrenament face!

| Solutionistul a răspuns:

Ce ai mai 4 pe o parte si 4 pe alta? laughing)