| anonim_4396 a întrebat:

TPU, am picioarele/gamba slabe. Ce pot face sa le fac mai groase acasa? De mancat mananc. Partea superioara, abdomenele, bratele sunt putin mai ok.
Am 60kg x 176, 5m.
Niste exercitii ce pot face acasa sa ma ingras la partea inferioară?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Genuflexiuni cu greutate

| aXy99 a răspuns:

Poate ai gene proaste. Du-te la sala si antreneaza-ti picioarele de doua ori pe saptamana.

| cristiww a răspuns:

Nu garantez ca vei avea rezultate!
Dar, poti incerca mersul pe o bicicleta reala (am vazut destui cu picioarele mai "groase" decat aia care le "antreneaza" la sala). Mai poti incerca sa urci scari multe ca Rocky.
Restul de exercitii acasa (genuflexiuni cu rucsacul sau genuflexiuni intr-un picior etc) sunt aberatii, nu vei reusi nimic cu ele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru cristiww):

Nu te mai uita la "aia" care fac sala, uita-te la "ailalti", care chiar stiu sa se antreneze. La sala 80% se antreneaza prost, dar aia 20% care se antreneaza bine o sa vezi ce picioare au, groase, musculoase si definite.