| Mihai0202ful a întrebat:

TPU am si eu o intrebare:

Am 13 ani si vreau sa ma apuc de parkour.Am facut inot de performanta de la varsta de 10 ani adica am facut 3 ani de inot
Imi puteti spune si mie ce trebuie sa mananc ce incalziri sa fac dimineata la pranz si seara?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| andreea133 a răspuns:

Daca tu vrei sa incepi de acum, e foarte bine, insa sfatul meu este sa mai stai un pic sa mai cresti, mai continua cu inotul pentru ca te ajuta in crestere, iar cand esti hotarat ca vrei sa ramai la inaltimea pe care o ai, poti incepe parkour-ul happy

4 răspunsuri:
| KristalPop a răspuns:

Bă, tu crezi că oricine face? Te trezeşti peste noapte că vrei să faci parkour. Nu e chiar aşa. Îţi trebuie pregătire, antrenament.

| MassEffect a răspuns:

Sfatul meu e sa nu te apuci deloc si eu am avut la liceu doi colegi care faceau parkour din pacate unul dintre ei sa ales cu o operatie la cap pentru ca a dat cu capul de beton si alalat a avut cred ca vreo 10 fracturi in decursul a 4 ani.

| andreea133 a răspuns:

Intai de toate daca esti scund de inaltime si ai vrea sa mai cresti nu te apuca de acum pentru ca acolo o sa inceapa sa ti se formeze muschii si nu o sa mai cresti ( asa mi-au spus 2 prieteni care fac parkour) :*

| Mihai0202ful explică (pentru andreea133):

Auzi am 1.45 in inaltime e destul de OK nu?

| andreea133 a răspuns (pentru Mihai0202ful):

Daca tu vrei sa incepi de acum, e foarte bine, insa sfatul meu este sa mai stai un pic sa mai cresti, mai continua cu inotul pentru ca te ajuta in crestere, iar cand esti hotarat ca vrei sa ramai la inaltimea pe care o ai, poti incepe parkour-ul happy