| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 a întrebat:

TPU! Hei, care este cea mai buna dieta si sport pentru a da grăsimea de pe abdomen jos? Defspt cea mai RAPIDA DIETA pentru a da jos grăsimea, chiar de oriunde, ce puteți recomanda? Chiar orice si daca este foarte greu! DAU FUNDA SI VA MULȚUMESC!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Dietele sunt porcari, tampeni, nici un doctor nu recomanda dietele, stai sasi spun ceva grasimea aia exista pentru ca ai mancat prea mult ca sa o elimini nu trebuie sa bagi foamete ca apoi vei pune rapid chiar dublu, metabolismul se reduce cand e infometat practic vb de adaptare, tu acuma manci 2000 de calori cobori la 1000 el se adapteaza la 1000 apoi daca iar manci 2000 vei fi cu 1000+ in plus,ce o sa faci toata viata cu diete,ulcer? grasimea aia se arde daca faci sport + deficit caloric,recomand culturismul,personal cred ca culturismul este cel mai bun sport,cu cat un om are mai mare masa musculara cu atat are metabolismul mai rapid,ce am invatat eu?
dulciurile miau da o pofta de foamete non stop,am facut sport acasa dar m-am plictisit pentru ca faceam mereu acelasi,bagam mancare sanatoasa dar nu slabeam deci totul ingrasa, du-te la sala si baga culturism, cardio arde masa musculara daca faci mult cardio, mai multa carne, eu cand mancam care nu imi era foame, elimina de tot zaharul, nu exista moderat, putin, eu asa am facut si am scapat de el ca apoi iar sa ma reapuc de ele din pacate, mai multe supe

vezi rata metabolismului tau

http://www.doctor.info.ro/calculator_rmb.html

imc
http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html

de exemplu x are nevoie de 1500 de calori daca el manca 1000 va arde grasimi,organismul nu arde masa musculara daca i dai proteine,grasimi, carbo sanatosi si faci culturism, stiinta moderna tot mai mult recomanda culturismul indiferent de sex pentru ca masa musculara = metabolism mai rapid, ajuta inima foarte mult, sangele, cardio e bun dar nu mult si intens gen insanity, tabata

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Nu exista "cea mai buna", difera de la persoana la persoana. Redu mancarea si fa cardio 30 minute-1 ora pe zi (alergat, exercitii pliometrice).

| TrăieşteClipa a răspuns:

Cauta pe internet despre cetoza.

| EpicTroll a răspuns:

Încearcă să mananci regulat şi sa nu mananci dupa 19:00, alearga si mult sport, crede-ma functioneaza!

| RAY a răspuns (pentru EpicTroll):

1,cand intri in fomatea propusa de tine organismul va apela la masa musculara sau va pune mai multe grasimi decatsa le depoziteze, nu are importanta cand manci, de cate ori manci, totul e cantitatea totala de energie acumulata in 24 de ore a unui ciclu biologic uman trezire, culcare, trezire, sportul nu slabeste, sportul in exces face ca masa musculara sa se arda