| anonim_4396 a întrebat:

TPU, niște metode sa măresc rezistența la pumn? Sa nu simt așa mare durere când dau. sa intaresc monturile mai exact

7 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Ai putea sa te apuci de box.

| vocea a răspuns:

ITI recomand sa faci o luna betoane adica saraol pe santier si sa cari galeti de ciment, eu asa am facut si mi s-au umflat palmele respectiv pumnii si chiar s-au intarit dar iti pierzi din finetea lor, adica una e cand atingi o gagica cu o palma de pianist fina, alta e cu mana aia cat lopata, dar ca putere pumnul ala rupe dintii.

| presus a răspuns:

Flotari in pumni.

| Mihaelablabla a răspuns:

Pai un bun inceput ar fi sa incepi sa le dai corect, cu rotire de sold, pozitie corecta. Daca te doare cand lovesti ceva, ei, asta e, loveste in continuare. (ar fi bine daca ai avea saci cu nisip). Ai grija sa nu ti se umfle mana sau sa faci fracturi.

| Jager a răspuns:

Rozetă.

| Regedesubmunte a răspuns:

Ai putea să mergi la sală să faci exerciți pentru mărirea masei musculare sau dacă nu ai bani sau timp sunt exerciți care pot fi făcute acasă, sau muncește mai mult cu mâinile!

| Antonio_Crantea_2000 a răspuns:

Fa exerciți / sporegister / mistare / mișcări de box