| andrewwPK a întrebat:

TPU pot ajunge fotbalist in liga a 2 sau a 3 joc fotbal dela 5 ani de 2 ani is la antrenamente am 12 ani si is atacant pe meci dau ate 4-5 goluri am sanse sa ajung fotbalist? in liga a 2 a 3 :X va rog spuneti-mi

Răspuns Câştigător
| beatbox97alex a răspuns:

De aia nu mai are Romania jucatori in campionatele puternice, pentru ca ne propunem prea putin, de ex cum iti propui tu liga a 2 sau 3. daca zici ca esti atacant si dai 4-5 goluri pe meci ar trebui sa te gandesti ca vei ajunge la o echipa mare si intr-un campionat puternic, dar va trebui sa tragi tare la antrenamentewinking..Mult noroc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar in ligi inferioare? Este prea putin, doreste-ti sa joci in prima liga sau chiar in campionate puternice.
Oricum, cauta un club care are grupe de copii si du-te acolo, te vei pregati mult mai bine. De asemenea, dupa gimnaziu, poti incerca la o scoala de fotbal, cum sunt acelea ale lui Hagi sau
Popescu, sunt mai multe in orasele mari. Succes si numai bine!

| andrewwPK explică:

Mersi la amandoi :X:X