| ariana1111134775676 a întrebat:

Trebuie sa slabesc neaparat intr-o saptamana.
Cum sa reusesc sa dau macar 4 sau 5 kg jos?

6 răspunsuri:
| Dinca_Andrei_1995 a răspuns:

Alearga!+daca ai smartwatch vezi cat ai slabit

| AnydaXAl a răspuns:

Buna Ariana!
Cea mai buna metoda pentru a slabi este sa imbini o alimentatie sanatoasa cu exercitii fizice zilnice.
In primul rand, respecta toate cele trei mese ( mic dejun, pranz si cina ) fara sa le ratezi. Incearca sa mananci in fiecare zi la ore fixe, nu mai tarziu de 20:00.
Bea multa apa ( minimum 2l pe zi ). Incearca sa eviti alcoolul sau sucurile gazoase.
Renunta pe perioada acestei saptamani la dulciuri si inlocuieste-le cu snacksuri sanatoase cum ar fi fructele in stare naturala sau salate sau sucuri.
Evita fast food-ul si incearca sa te axezi pe feluri de mancare sanatoase, cum ar fi piept de pui fara piele la gratar cu salata, spre exemplu. Incearca sa ai mereu ceva "verde" in farfurie.

Cat despre sport, profita la maxim de timpul liber pe care il ai si incearca sa il imparti intre alergari rapide ( de dimineata, dupa ceva timp dupa ce te trezesti) si seara fa exercitii pentru abdomene sau pentru tot corpul. Gasesti diferite tutoriale pe internet. Iti recomand XHit pe YouTube.

Multa bafta!

| Violleta2022 a răspuns:

Poate doar cu apa si alergat in jurul blocului de 3 ori pe zi, cate 1 ora.
Nu glumesc, intr-o saptamana nu este posibil sa slabesti 5 kg, 1-2 s-ar putea, daca esti determinata sa alergi minim 2-3 ori pe zi, atentie, m spus alergat continuu, nu cu pauza, nu alergat usor.

| corinastan a răspuns:

Alergat mult si putina mancare

| Nickname1890 a răspuns:

Ce a zis AnydaXAl este foarte bine, doar ca sa slabesti 4 kg in o saptamana nu ai cum. 4kg cam pe luna, cam asta este ritmul normal la care se poate slabi.

Trebuia sa te trezesti mai din timp.

| Galezu11 a răspuns:

Nu slabesti 4-5kg intr-o saptamana nici daca alergi jumatate de zi in jurul blocului( ma rog, poate reusesti, dar dupa saptamana in care ai alergat zi de zi atatat timp, corpul va fi dat peste cap total.)
Pentru a slabi, ai nevoie de o dieta fara prostii/sucuri, mai ales daca vrei sa slabesti fara grasimi, mananci salate si sanatos.
Faci doua sedinte de cardio, una HIIT dusa la extrem sa zicem dimineata, si una mai moderata seara. Reduci numarul caloriilor, daca tu mancai 3000 de calorii zilnic, redu-l cu macar 500 timp de o saptamana- doua- trei si vei vedea rezultate. Succes, sper ca te-am ajutat.