| stangaionut a întrebat:

Un program pentru incepatori la sala de forta? pe 3 zile? Mersi

7 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

In 3 zile nu ai cum sa iti proportionezi grupele musculare in asa fel incat sa obtii rezultate, de preferat ar fi 4-5 zile.

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

3 zile? Ar fi mai indicat 4. Nu ai putea?

| stangaionut explică (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

Ok,sa zicem 4

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru stangaionut):

Luni: Piept+Triceps
Marti: Spate+Biceps
Miercuri: pauza
Joi: Picioare(+gambe)+Abdomen
Vineri: Umeri+Trapez
S-D: pauza

| CristiMC a răspuns (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

Luni: Piept+Triceps+Abdomene
Marti: Spate+Biceps
Miercuri: pauza
Joi: Picioare
Vineri: Umeri+Gambe+Trapez
S-D: pauza

asa e mai binehappy

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru CristiMC):

De ce ar fi mai bine sa faci gambele separat de restul piciorului?

| CristiMC a răspuns (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

Eu din cate stiu coapsele e cea mai mare grupa musculara a omului si trebuie antrenata singura! Fa 4 seri de geno cu haltera in carca+presa pentru picioare+fandari+indreptari cu picioarele drepte+flexi femural din asezat in total ar veni ~16 seri. Dupa astea 16 seri crezi ca mai ai energie sa faci si gambe calumea.Eu cand plecam din sala in ziua de picioare luam taxiul pana la microbuz! Asta e parerea meahappy