| Motoc_Alex_1999 a întrebat:

Un set de exercitii simple cu numar de repetari, pauza etc. pentru a face 6 patratele intr-un timp relativ rapid? Am aproape 15 ani si nu vreau sa am o alimentatie chiar de top. M-am gandit ca 1 litru de lapte(33g proteine), 2l de apa, cateva eugenii si doua oua pe zi mi-ar fi suficiente.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De ce nu ambele? Cine te limiteaza sa alegi?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Citeva eugenii... smart. NOT. A, da, si doua oua! Si in rest, un gratarel, fructe, legume, de-astea nu? Mai bine iei si desenezi patratelele alea.

| alina2k18 a răspuns:

Tu vrei 6 patratele cu eugenii [ margarina+zahar+ faina ] si 2 oua? laughing

| ywar a răspuns:

Vrei patratele la 15 ani? La ce-ti folosesc? Crezi ca esti cu ceva mai voloros daca ai patratele si minte zero? Ar trebui sa ai grija de sanatatea ta. In acelasi set de masuri iti recomand sa-ti alungesti dotarea. Nu-i asa ca o vrei de 19 -20 cm?

| Andrei200202 a răspuns:

Da, cu alimentația asta poti face patratele, dar de foame

| PsyhoChild a răspuns:

Daca o sa mananci ce ai scris tu acolo pe fiecare zi singurul lucru pe care o sa-l realizezi este ca o sa faci viermi intestinali!
Pentru ''patratele'' ai nevoie de mult mai mult.
Daca vrei calea grea incearca sa faci asta: https://www.youtube.com/watch?v=W-9L0J_9qag
Iti spun de acum ca pentru un incepator sunt sanse foarte mari sa nu reusesti din prima dar te acomodezi cu timpul.
De altfel ai grija, daca te doare gatul o faci gresit. Trebuie sa te sprijini cu tot corpul.
La alimentatie cat mai multe proteine si fibre: legume si carne de pui. Carnea de pui este foarte sanatoasa daca vrei sa slabesti sau sa pui masa(piept de pui in special deoarece contine foarte multe proteine).
Nu uita ca toti oamenii au patratele, doar sunt o grupa de muschi.
Acum depinde de tine daca te tii de programul ala sau nu

| AnastasiaK a răspuns (pentru PsyhoChild):

Sper ca stii ca acea "cale grea" e de fapt cea mai usoara varianta laughing
Si nici macar nu te ajuta sa faci patratele. Patratelele inseamna definire musculara, adica slabire.