| mihail2003 a întrebat:

Un sportiv, ce cerinte trebuie sa le cunoasca, care sunt riscurile?

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pai depinde sportiv la ce sport. La riscuri te referi, doar atât? Dă-mi mai multe detalii ca să te pot ajuta, că am practicat sport!

| laurentiutirei a răspuns:

Simplu daca faci sala nu te forta ca faci o hernie frumoasa, fa exercitile coret, nu bagat prosti in tine hormoni, nu lua proteine in exces bulesc rinichi etc in rest nu ai ce risc frate happy doar accidentari daca nu te incalzesti

| X3RO a răspuns:

Pai in general riscurile sunt cam aceleasi. Cand vorbim de miscare mereu poti sa iti rupi o mana sau un picior. Cateodata e posibil ca accidentarea sa poata sa iti incheie cariera,deci daca vrei sa devii un jucator profesionist, bafta, dar ar fi bine sa nu te bazezi doar pe acesta, in caz ca se intampla ceva. Cand e vorba de cerinte, acesta trebuie sa aiba o anumita alimentatie, sa aiba performante bune, sa fie dedicat, sa munceasca cat mai mult si sa fie sanatos