| anonim_4396 a întrebat:

V-ati gandit vreodata de exemplu un sportiv, sa zicem un boxer, sa puna toti banii pe care ii are, zeci de mii de euro la pariuri si sa spuna ca o sa fie facut ko in runda 1 si sa se lase facut ko in prima runda dupa care sa se retraga din box si sa castige o groaza de bani? sau sa mai aiba meciuri si sa faca mereu asta si sa castige ft multi bani...e posibil? si daca da, se practica chestia asta la sportivi, nu doar boxer? pentru ca e extrem de convenabil.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se afla, pentru ca contul bancar al sportivului este supravegheat direct de cei de la taxe, si ei vad cand dispar sume de bani uriase si cand apar sume mari inapoi in cont, fiind ilegale, pentru ca salariile sunt declarate legal.
Dar astea sunt lucuri pe care nu le stii, pentru ca tin de ceea ce investigheaza agentii federali, spalare de bani negrii, jocuri ilicite, venituri nelegale si neexplicate in cont... deci, ei investigheaza si il pot inchide pe sportiv imediat.
Cu asa ceva nu te joci, pentru ca, cei implicatii direct in pariuri de multe milioane de dolari, sunt strict supravegheati.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand se vede ca nu stii cum functioenaza pariurile!
Cei care boxeaza si cei care lucreza la casa de pariuri NU au voie sa participe la pariuri, deci este exclusa posibilitatea asta!

| Dervbt a răspuns (pentru Violleta2022):

Sportivul poate da unui prieten banii, iar acel prieten va paria cum ii spune sportivul. Aici ce explicatie se mai poate oferi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dervbt):

Este riscant, pentru ca se poate afla si sportivul poate face puscarie.

| Dervbt a răspuns (pentru Violleta2022):

Corect. Dar daca nu se afla, toata lumea castiga, corect?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dervbt):

Se afla, pentru ca contul bancar al sportivului este supravegheat direct de cei de la taxe, si ei vad cand dispar sume de bani uriase si cand apar sume mari inapoi in cont, fiind ilegale, pentru ca salariile sunt declarate legal.
Dar astea sunt lucuri pe care nu le stii, pentru ca tin de ceea ce investigheaza agentii federali, spalare de bani negrii, jocuri ilicite, venituri nelegale si neexplicate in cont... deci, ei investigheaza si il pot inchide pe sportiv imediat.
Cu asa ceva nu te joci, pentru ca, cei implicatii direct in pariuri de multe milioane de dolari, sunt strict supravegheati.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt lucruri verificate astea... cand l au prins pe Sumudica ca a pariat nu stiu ce meciuri la tenis acum nu stiu cati ani nu l au suspendat cateva luni?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te-ai gandit tu, nu crezi ca s-au gandit si altii?

| jon987654321 a răspuns:

E ceva normal, fiecare castigă si totul e bine