| Pisii09 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Vreau sa ma apuc de box dar in apropierea mea nu se face doar Kickbox.Am auzit ca e un sport ff greu.Se merita sa merg?
Ps: sunt fata, am 13 ani si este pentru amatori

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

La amatori inseamna ca lupti cu protectie: casca, tibiere, etc.

Sunt destule fete care practica si au si rezultate bune la scoala sau in cariera, daca vrei un exemplu concret: medicul-sef de la sectia ATI din spitalul Colentina e o femeie si e campioana europeana la karate.

11 răspunsuri:
| Marius22222222222 a răspuns:

Ia zii lui tactu că ești gravidă.sa vezi daca mai faci cu amatori.si e și gratis

| Pisii09 explică (pentru Marius22222222222):

Asta chiar a fost buna?

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Pisii09):

Mda...era de fundițăhappy

| Scorillo a răspuns:

Apuca-te. Si box si kickbox ca alta sansa nu ai. Daca nu ai reusit cu sccoala poate in sport reusesti ceva. Ceva trebuie sa manance si gura ta.
Si Ps: ala ce inseamna? fata e pentru amatori sau ce?
Speranta mea e ca o sa-ti iei ceva pumni/picioare in cap, si o sa realizezi ca scoala e mai importanta

| Pisii09 explică (pentru Scorillo):

Fac si scoala si am note chiaaaar ff buneee. Vreau doar sa fac si un sport pe lânga

| Pisii09 explică (pentru Scorillo):

Si categoria e pentru amatori

| Pisii09 explică (pentru Scorillo):

Si mai am o intrebare unde *** scrie ca scoala nu e importanta? "Speranta mea e ca o sa iti iei ceva pumni/picioare in cap, si o sa realizezi ca scoala e mai importanta" Daca tu ca baiat nu stii sa dai un croşeu si nu stii sa te aperi singur nu inseamna ca o fata nu poate sa faca sporturi de contact fara sa fi neglijat scoala. Unii baieti sunteti atat de prosti si retardati incat chiar credeti ca o fata nu poate face sporturi de contact.Si daca tu nu stii si nu ai practicat sporturi de genul nu mai comentaaa ca poate te prinde careva si chiar ti-o iei

| Cosmin86 a răspuns (pentru Scorillo):

La amatori inseamna ca lupti cu protectie: casca, tibiere, etc.

Sunt destule fete care practica si au si rezultate bune la scoala sau in cariera, daca vrei un exemplu concret: medicul-sef de la sectia ATI din spitalul Colentina e o femeie si e campioana europeana la karate.

| paul123paul123 a răspuns:

Nu merita ca fata sa faci nici box nici kick box, fa fitness, te poti apara cu politia asa este corect

| Pisii09 explică (pentru paul123paul123):

In Romania mori cu politia in telefon si scopul principal nu este sa ma iau ca nebuna la bataie pe strada ci sa fac un sport iar mie chiar nu imi plac sporturile de genul: fitness, handbal si d-astea.Imi place doar forbalul am facut si 4 ani de gimnastica dar nu pot sa zic ca e pentru mine si sporturile de contact