| Mihaiescu_Sorina_1990 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti daca aveti experienta la folosirea produselor de slabire de tipul suplimentelor nutritive - un exemplu produse pe baza de l-carnitina https://www.body-line.ro/pachet-definire-musculara-si-sl abire/ Aici am gasit un pachet de slabire workout + slabire si as vrea sa stiu daca ajuta!

Răspuns Apreciat de Editori
| gothicbat a răspuns:

Nu, dar e logic că nu vei slăbi de la astea sau cel puțin nu pe termen lung.
Dieta echilibrată și sportul e cheia.
Degeaba te îndopi de suplimente dacă în același timp bagi shaorme și cartofi prăjiți ca într-un sac fără fund.

Sfatul meu e să consulți un nutriționist și să mergi la sală.
Doar așa poți slăbi sănătos și să ai rezultate pe termen lung.
Nu prin înfometare, nu prin pastile/suplimente/ceaiuri etc.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Suplimentele conteaza 10%.

Asa ca o sa te ajute maxim 10%.

| WaterDrop a răspuns:

L-carnitina este un supliment ce creeaza un efect termic menit sa amplifice pierderea apei si arderea stratului adipos in timpul antrenamentelor. Daca iei asa ceva si nu faci miscare, greutatea ramane intacta. Rezultatele nu sunt spectaculoase si sunt direct proportionale cu nivelul de efort depus.

| DannyQ a răspuns:

Din câte vad ai ales un pachet calitativ și asta este foarte bine. Da, ajuta dar sa nu te bazez doar pe acele suplimente pentru ca nu fac minuni într-un timp scurt, un afara de acele suplimente mai trebuie sa ții cont și de alte reguli. Da ca vrei sa îți spun și cum se folosesc dă-mi un răspuns.

| Bodyline82 a răspuns:

Foarte bune toate suplimentele nutritive sau proteine ati luat de la Body Line?
https://bodyline.ro/
https://bodylinenutrition.ro/
Eu am luat M.M.A 33 si este beton.